Telefon

+420 723 872 028

Email
Masáže

Objednání masáže dohodou

Péči o zdraví můžeme v dnešní době rozdělit na dvě hlavní větve. První, silnější větev je klasická medicína založená na ověřených důkazech. Dnešní medicína má na každý příznak lék a téměř neomezené možnosti, ale někdy lze těžko rozlišit, který příznak způsobuje nemoc a který je zapříčiněn vedlejšími účinky chemických léků, či jejich vzájemnou nesnášenlivostí. Péče o zdraví nebyla nikdy lepší, ale přesto se o něj bojíme víc než naši předci. Léčení by nemělo být horší než samotná nemoc.

Již Hippokrates pravil: „Jediným velkým úkolem lékařským je vyléčit pacienta a je lhostejno, jakým způsobem se to podaří.“ Když tedy medicína z nějakého důvodu nevyhovuje, tak se mnoho lidí obrací zpět, na starší sestřičku moderního lékařství – léčitelství.

Druhá větev v současné době velmi populární je alternativní medicína. Byla původně ztotožňována s lidovým léčitelstvím a posléze ho pohltila i s jeho postupy ze starých lidových zvyků a přírody. Alternativní medicína budí i největší emoce a to hlavně v případě léčení pouze alternativními metodami namísto vědeckých.


→ Zde se můžete se zaregistrovat a napsat vlastní příspěvek nebo komentář.